Kondziu i Luna

Zapraszamy do bardzo ciekawego i pomocnego artykułu - jednego z wielu na portalu www.czerwonypiesek.pl

https://czerwonypiesek.pl/4-niezbedne-cechy-wlasciciela-psa/

"Masz cechy idealnego właściciela psa? Czy wiesz, że możesz i powinieneś pracować nad swoim charakterem? Okazuje się, że to jakim jesteś człowiekiem na co dzień, ma fundamentalny wpływ na twoją relację z psem. Mówiąc prosto z mostu – pewne cechy Twojego charakteru sprawiają, że twój piesek słucha poleceń bez kręcenia noskiem.

4 cechy właściciela psa, które musisz pielęgnować, jeśli pragniesz dobrej relacji ze swoim zwierzem.

 mandat za psa 864x575.jpg

Dużo pytań i wątpliwości budzi zmiana przepisów więc poniżej zamieszczamy artykuł z portalu psy.pl oraz fragmenty Uchwał z gmin które współpracują z naszym schroniskiem. 

 https://www.psy.pl/wieksze-grzywny-dla-opiekunow-psow/

"Czy spacery z psem bez smyczy staną się nielegalne?

Od kilku dni w internecie mogliśmy znaleźć informację, że od 10 kwietnia spuszczanie psów w miejscach publicznych będzie karane mandatem. Na szczęście szybko okazało się, że powielana przez media informacja to kompletna bzdura! Nowe rozporządzenie rządu z 26 marca 2021 roku, wchodzące w życie 10 kwietnia, dotyczy wyłącznie zmiany wysokości grzywien za niektóre wykroczenia. Nie zmieniają się natomiast obowiązujące w Polsce przepisy dotyczące wyprowadzania psów! O co naprawdę chodzi w nowym rozporządzeniu i jak będzie to wyglądać w praktyce?

art o przyt

Artykuł skopiowano z JohnDog.pl Wszelkie prawa zastrzeżone

MIĘDZYGATUNKOWE (NIE)POROZUMIENIE
Pies i człowiek to wspaniały duet. Nie bez powodu niektórzy ludzie cenią sobie bardziej przyjaźń czworonoga niż dwunożnego kumpla. Na przestrzeni wielu wieków psiaki nauczyły się doskonale rozpoznawać ludzkie emocje. Człowiek, ze swoim potężnym ego, nie odwzajemnił się tym samym. Długo nie potrafiliśmy spojrzeć na świat oczami psa. Tak naprawdę nie docenialiśmy wrażliwości, ufności i przywiązania tych cudownych zwierząt. Nie zastanawialiśmy się nad ich potrzebami. Człowiek dopiero od niedawna interesuje się psychiką czworonogów. Dzięki behawiorystom zaczynamy lepiej rozumieć zachowanie psów, a dzięki naukowcom coraz więcej wiemy o działaniu pięknego psiego umysłu.

Wiemy na przykład…

Syria

PO PIERWSZE - W RAZIE JAKICHKOLWIEK NIPOKOJĄCYCH OBJAWÓW U PSA - SKONTAKTUJ SIĘ Z JEGO WETERYNARZEM (CHOĆBY TELEFONICZNIE).

Jeśli nie ma takiej możliwości skorzystaj z rad zawartychw artykule ale GDY TYLKO BĘDZIE TO MOŻLIWE SKONTAKTUJ SIĘ Z JEGO WETERYNARZEM

Zdarza się, że pies zachoruje nagle, w dodatku z dala od weterynarza. Możemy spróbować mu pomóc, podając ludzkie leki. Które będą bezpieczne?

W przypadku choroby psa trudno się obejść bez pomocy – choćby tylko konsultacji telefonicznej – weterynarza. Jeśli jednak jesteśmy miłośnikami natury, a jedyny weterynarz w najbliższej wsi ma właśnie urlop, możemy wspomóc naszego podopiecznego niektórymi lekami przeznaczonymi dla ludzi. Jakie ludzkie leki możemy bez stresu podać psu?

Ciri 2021

Czy pies po adopcji potrzebuje szalonych rozrywek, przytulania i nauki komend? Sprawdź, jak opiekować się czworonogiem ze schroniska!

Biorąc do domu psa ze schroniska, chcemy jak najlepiej zrekompensować mu czas spędzony za kratami. Długie spacery, ogromna porcja czułości i szalone zabawy wydają nam się właśnie tym, co powinien dostać psiak już pierwszego dnia w nowym domu. Jednak nie dla każdego psa taki początek będzie najlepszy! Czego naprawdę potrzebuje pies po adopcji?

Ural 5a

Gdzie i jak szukać zaginionego psa – daleko czy blisko, wśród ludzi czy na odludziu? Jak bardzo nasz pupil może się oddalić od domu, zależy m.in. od jego usposobienia i zachowania wobec obcych na co dzień. Pod tym względem można wyróżnić trzy grupy psów: towarzyskie, zdystansowane i lękliwe.