adopcje wirtualne 2023 Copy

Co to jest wirtualna adopcja?

To rozwiązanie dla tych, którzy nie mają możliwości zaadoptować psa realnie ani przyjeżdżać na wolontariat i spacery z psami w schronisku ale chcą pomóc psiakom i polepszyć ich los w oczekiwaniu na prawdziwy dom.

 

Witajcie Kochani Spacerowicze!

Cieszymy się, że tak licznie przyjeżdżacie na spacery z naszymi psiakami - szczególnie w soboty i niedziele! Dziękujemy, że dajecie im coś tak BEZCENNEGO - swój czas, uwagę, i sprawiacie, że na godzinkę ich świat zmienia się (a później mają znów siłę by czekać na adopcję - lub kolejny spacerek!). Tego nie da się opisać jak bardzo im w ten sposób pomagacie w życiu schroniskowym! 

W związku z pogodą i krótkimi dniami wprowadzamy zmianę godzin spacerów. Spacery z naszymi podopiecznymi są możliwe w każdy dzień od poniedziałku do niedzieli od 9:00 - 14:00.

 

Jednocześnie przypominamy zasady spacerów: 

1. Ubranie - ubierz się wygodnie, odpowiednio do pogody w rzeczy, których nie będzie Ci szkoda gdy się pobrudzą lub zniszczą

2. Podpisz odpowiednie dokumenty i zapoznaj się z informacjami dotyczącymi spacerów. Nie bój się pytać - lepiej teraz niż w środku lasu :)

3. Pracownik pomoże Ci wybrać psa odpowiedniego do Twojego doświadczenia (realnie oceniaj swoje możliwości - powiedz o swoich ograniczeniach i wątpliwościach - bezpieczeństwo Twoje i psa są najważniejsze)

4. Psa z boksu i do boksu wprowadza pracownik - nigdy nie rób tego sam

5. Spaceruj minimum 45 min (seniorzy mniej) Długość i intensywność dostosuj do was - odpoczynek to czas na napojenie, głaskanie, czesanie, robienie zdjęć)

6. W jednym czasie na spacerach może być maksymalnie 10 osób

7. Nie podchodź z psem do innych boksów idąc przez schronisko

8. Zachowuj odstęp od psów z innych boksów na spacerze

9. Zamykaj za sobą wszystkie bramki i drzwi.

10. Nie odpinaj psa ze smyczy (jedynie na wybiegu wewnętrznym pies nie musi mieć smyczy)

11. Reaguj na elementy zaskoczenia, zagrożenia (huk, zwierzyna leśna, inne psy) – rozprosz uwagę psa poprzez głaskanie, smakołyki. Jeśli zagrożenie można wyeliminować zrób to lub poinformuj pracownika by to usunąć (zwłoki zwierzęcia, jedzenie)

12. Obserwuj wyprowadzanego psa - jeśli coś Cię zaniepokoi zgłoś to po spacerze pracownikowi

13. Dawanie smakołyków uzgodnij z pracownikiem - niektóre psy mają specjalną dietę. Podawaj WYŁĄCZNIE smakołyki przeznaczone dla psów (ciastka, parówki, kiełbasy, kości, kanapki itp. - ODPADAJĄ).

NIE PRZESADZAJ z ilością smaczków - to przekąska - nie obiad

Nie pozwól psu także zjadać czegoś co znajdzie w czasie spaceru - jeśli jednak pies coś już złapie w pysk - NIE PRÓBUJ MU TEGO ZABIERAĆ - nie wiadomo jak zareaguje.

14. Unikaj gwałtownych gestów! Niektóre psy potrzebują więcej czasu, żeby nam zaufać. Zawołaj psa by do Ciepie podszedł, przykucnij, poczekaj. Głaskanie zacznij pod pyszczkiem (nigdy z góry głowy).

15. Jeżeli towarzyszą Ci dzieci dopilnuj by nie biegały, nie krzyczały, nie drażniły czy płoszyły psów, nie przytulały jeśli pies nie chce

16. Jeśli pies wyswobodzi się ze smyczy NIE GOŃ go - zawołaj “chodź - masz”, jeśli masz psi smaczek pokaż go, jeśli pies mimo to oddala się udaj że uciekasz w inną stronę - biegnij by cię gonił. Jeśli to nie działa lub pies po prostu ucieka - podążaj za nim ale jeśli ucieknie na dobre - wróć do schroniska i poinformuj o ucieczce

17. Chcesz wyczesać psa? Weź ze sobą szczotkę i torbę na sierść. Jeśli pies nie będzie zachwycony czesaniem - odpuść. Przy psach nigdy nie robimy niczego na siłę.

18. Na wybiegu wewnętrznym pies może pobawić się i pobiegać bez smyczy. Wprowadzi Was na wybieg pracownik. Pamiętaj by wychodząc z niego nie wypuścić psa luzem na zewnątrz.

19. Po zakończonym spacerze sprawdź czy pies ma wodę w misce, smycze i inne akcesoria odnieś na miejsce ich pobrania. 

 SPACER A4

Bardzo serdecznie zapraszamy.
Wolontariusze 2023
Mija czas i powoli rajdowe wspomnienia bledną - ale, ale - są pierwsze efekty naboru na wolontariuszy 🙂