Na terenie Gminy Golczewo mieści się Komunalne Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt z siedzibą w Sosnowicach. Schronisko położone jest w malowniczej okolicy lasów i pól. Średnio w azylu przebywa ok 110 psiaków. Placówka funkcjonuje od stycznia 2007 r.

     Obecnie Schronisko współpracuje z 9 gminami: Gminą Dziwnów, Golczewo, Gryfice, Kamień Pomorski, Międzyzdroje, Nowogard, Resko, Świerzno, Wolin. Wymienione Gminy powierzyły Schronisku utrzymanie i opiekę nad bezpańskimi zwierzętami zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt i partycypują w bieżących kosztach utrzymania placówki, kosztach związanych z modernizacją oraz remontem i rozbudową.

 

Do najważniejszych zadań Schroniska należy:

•          Przyjmowanie i przetrzymywanie psów zagubionych, zabłąkanych i porzuconych lub

           z innych przyczyn bezdomnych.

•          Poszukiwanie nowych domów dla psów.

•          Leczenie chorych zwierząt przebywających w Schronisku.

 

     Psy będące pod opieką Schroniska w Sosnowicach posiadają aktualne szczepienie obowiązkowe oraz dodatkowe. Dodatkowo psy są odrobaczane i odpchlane oraz poddawane zabiegom kastracji i sterylizacji. Od czasu funkcjonowanie Schroniska tj. od stycznia 2007 roku do 31 grudnia 2017 roku do Komunalnego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Sosnowicach przyjęliśmy 2025 psów, natomiast do adopcji trafiło 1765 psów.

    Schronisko współpracuje ze szkołami oraz z placówkami edukacyjnymi. Co roku Schronisko odwiedzają liczne grupy dzieci i młodzieży ze swoimi wychowawcami, opiekunami w celu wysłuchania prelekcji o humanitarnym traktowaniu zwierząt oraz obowiązkach wynikających z posiadania psa.

     Obecnie w schronisku są 33 boksy dla psów (bez wybiegów), 7 boksów przeznaczonych na kwarantannę, 20 boksy z wybiegami, plac zabaw oraz 4 wybiegi dla psów.

             

Prośba do darczyńców 

     Schronisko dla Zwierząt prosi o rozwagę w przywożeniu darów do schroniska. Prosimy o nie dostarczanie  poduszek, kołder i wszelkich pościeli z wsadem z pierza, gdyż psy z nudów rozszarpują je na strzępy i połykają fragmenty, co jest groźne dla ich zdrowia i życia.

Prosimy o przemyślane dostarczania darów.

W sprawach niejasnych prosimy o kontakt telefoniczny ze Schroniskiem (793 844 842 lub 91 38 60 535)