Piegus

KP 25/02/14
płeć: pies
rasa: mix w typie foxteriera
wysokość: 52 cm
rok urodzenia: 2010
kastracja: tak

OPIS:

EDIT 

Dnia 1 grudnia 2020 r. odszedł pp 6 latach przebywania w schronisku i oczekiwania na swojego człowieka Kochany Piegusek... 

Bez ogona. Pies usłuchany, karny. Ładnie chodzi na smyczy. Lubi towarzystwo innych psów. 

Kto był kiedykolwiek w schronisku ten wie jak reagują psy na odgłos zbliżającego się człowieka. Wszystkie momentalnie zaczynają szczekać, tak jakby krzyczały „tu jestem, weź mnie!”. Wszystkie ale nie Piegus. On leży spokojnie.

Podchodzę do niego i mówię: Hej przyjacielu daj mi szansę, idziemy na spacer! Od razu pokazuje co jest ważne, kocha ruch, wędrówki. Niespecjalnie zainteresowany tym co się do niego mówi, więc przestałam, teraz ja będę słuchać ciebie. W końcu dlaczego masz mnie słuchać skoro jestem przedstawicielem gatunku przez który tkwisz w schronisku już 6 lat.

Ciągnie na smyczy niemiłosiernie, prowadząc mnie na spacer. Po zaspokojeniu swoich potrzeb, obwąchaniu wszystkich krzaczków i tego co go interesuje zaczyna współpracować. Pokazuje cały repertuar psiej aktywności: skacze, tarza się w trawie, puszcza oczka, wspaniale bawi się piłeczką. Pokłady pięknych emocji.

Czego potrzebuje Piegus? Kontaktu z naturą i człowieka. Jest psem nieabsorbującym. Więc jeśli cenisz sobie spokój i lubisz pomilczeć w dobrym towarzystwie polecamy Piegusa. 

Piegus na Fb 

Piegus 3PiegusPiegus 2Piegusek