Bleki

KP 133/05/16
płeć: pies
rasa: mix
wysokość: 56 cm
rok urodzenia: 2014
kastracja: tak

OPIS:

Bleki miał pecha w życiu... najpierw żył w stadzie psów, pośrodku pola. Później trafił do boksu i bał się wyjść o ile pojawiała się smycz w czyimś ręku. Wychodził więc pod czujnym okiem pracowników na wybieg wewnętrzny ze swoim kolegą Lolkiem. Nie było to najlepsze co mogłoby go czekać. 

W tym roku po odejściu Lolka zapadła decyzja żeby spróbować poznać ba nowo Blekiego z Tadkiem i Majką którzy pochodzą z tego samego stada. Udało się i Bleki nabiera teraz zaufania ponieważ widzi że Tadek i Majka idą spokojnie ba spacerki o wracają szczęśliwe. 

Wolontariusze piszą:

"🔸Maj 2016 - Bleki trafia do schroniska w Sosnowicach

🔸Październik 2021 - Bleki wychodzi poza bramy schroniska na PIERWSZY spacer na smyczy

Czy wiecie jak to jest kiedy każdy dzień, tydzień, miesiąc, a nawet rok jest taki sam???
Zapytajmy Blekiego. ➡️ 5 lat i 5 miesięcy bez spaceru poza bramę, jedynie czasami wybieg.

Od kiedy jest w boksie z nowymi współlokatorami Tadkiem i Mają zaczął naśladować ich zachowania. Chodzi za nimi. Jednak stroni od człowieka. Nie ma mowy o głaskaniu, jeszcze nad tym pracujemy. Każde przypadkowe szarpnięcie smyczą powoduje panikę i próbę wyswobodzenia się z szelek/obroży. W tym miejscu prosimy Was o mobilizację dla Blekiego. Potrzebujemy specjalnych szelek antyucieczkowych (potrójnych) aby bezpiecznie spacerować z Blekim bez stresu, że zaraz wyswobodzi się i da dyla. Te które ma obecnie na zdjęciu nie są dobre na niego, są za luźne, nie mamy lepszych w schronisku. Specjalna konstrukcja szelek antyucieczkowych i regulacja uniemożliwiają ucieczkę"

Na apel odpowiedź była niemal natychmiastowa i szelki (nawet 2 pary) już dotarły do schroniska. Dziękujemy!!! 

Przed Blekim nowy rozdział w życiu - trzymamy kciuki żeby wszystko poszło dobrze.