Komunalne Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Sosnowicach serdecznie zaprasza  na zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży na terenie Schroniska w Sosnowicach.

    Celem zajęć jest dostarczenie młodym ludziom wiedzy w zakresie historii udomowienia psa, właściwego postępowania ze zwierzętami, działalności Schroniska dla zwierząt, a także ukształtowanie postawy wobec zwierząt charakteryzującej się szacunkiem i empatią.

      Zajęcia trwają około 45 - 60 minut i odbywają się na terenie Komunalnego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Sosnowicach. Prowadzone są przez doświadczoną kadrę pracowników Schroniska oraz zaproszonych gości.

    Intencją naszych zajęć jest dążenie do humanitarnego traktowania zwierząt i kształtowanie właściwego stosunku do nich. Pragniemy, by nasze Schronisko było nie tylko miejscem czasowego pobytu zwierząt, lecz stało się także centrum edukacyjnym, miejscem spotkań i wymiany poglądów. Prowadzenie swoistych „żywych lekcji” tutaj, dzięki bliskiemu kontaktowi ze zwierzętami, daje gwarancję, iż łatwiej będzie uzyskać wymierne efekty edukacji. Zapraszamy więc do współpracy.

           

   Na wizyty można się umawiać mailowo (martatysiac@wp.pl) lub pod numerem telefonu 793 844 842,  91 38 60 535.