Dom zawsze będzie lepszy od schroniska, nawet jeśli to dom tymczasowy, przystanek w drodze do tego na stałe.

     W domu jest spokojniej, w domu szybciej się wraca do zdrowia, w domu znacznie spada ryzyko zarażenia się chorobą od innych zwierząt.

     Szczeniaki w schronisku są bardzo narażone na zarażenie się parwowirozą. To poważna, przeważnie śmiertelna choroba. W warunkach domowych ryzyko złapania parwowirozy spada niemal do zera, w schroniskach jest bardzo duże. Poza tym okres szczenięctwa to czas, gdy psy intensywnie poznają świat i uczą się nowych rzeczy. Lepiej, by doświadczały domu, a nie schroniskowego boksu, w którym się po prostu nudzą.

     Do schroniska trafiają zwierzęta schorowane, po wypadkach. Leczymy je, ale powrót do zdrowia następuje znacznie szybciej w domu, gdy zwierzę ma spokój i nie stresują go warunki schroniskowe. Niektóre z nich potrzebują dłuższej rehabilitacji. Szkoda je trzymać w klatce, gdy mogłyby pierwsze kroki po zabiegu stawiać w domu, w którym ktoś będzie w stanie poświęcić im więcej czasu niż w schronisku.

     Przywożone są też do schroniska zwierzęta bardzo stare. Przeważnie – z uwagi na wiek – cierpią na jakąś przewlekłą chorobę. Ich szanse na adopcję są minimalne, a szkoda, by skończyły życie w schronisku.

     Szukamy osób, które gotowe są stworzyć dom tymczasowy naszym zwierzakom. Jak sama nazwa wskazuje – jest to krótkoterminowe zobowiązanie, zwłaszcza w przypadku kociąt i szczeniąt, które później trafią do domów stałych. Naszym domom tymczasowym zapewniamy karmę, akcesoria i opiekę weterynaryjną w schronisku; pomagamy też przy adopcji zwierząt.

Jeśli chcesz stworzyć dom tymczasowy dla zwierzęcia ze schroniska, skontaktuj się z nami!!!