Drukuj

Ogólne zasady adopcji
w Komunalnym Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt
z siedzibą w Sosnowicach.

Adoptując psa pamiętaj, że posiadanie zwierzaka to nie tylko przyjemności ale przede wszystkim obowiązek. Codzienne spacery, karmienie oraz wizyty w prywatnych gabinetach weterynaryjnych. Trzeba pamiętać, że nie istnieje publiczna służba zdrowia dla zwierząt.
W wyborze podopiecznego pomoże pracownik lub wolontariusze.

Każda osoba zainteresowana adopcją zwierzęcia zobowiązana jest do podpisania umowy adopcyjnej. Adoptując psa nie płacisz nic. 

Obowiązują 2 spacery przed podpisaniem umowy adopcyjnej

Zwierzęta może adoptować osoba:

Należy też pamiętać, że możemy się kontaktować z właścicielem w sprawie wizyty poadopcyjnej.

 Przeczytaj także: 

SPECJALNE ZASADY ADOPCJI W CZASIE OBOSTRZEŃ

Zanim się zdecydujesz na psa

Odpowiedz sobie na poniższe pytania. Pomogą Ci stwierdzić, czy pies pasuje do Twojego trybu życia i uświadomić sobie, z czym wiąże się posiadanie tego zwierzęcia.

Jeśli Twoja odpowiedź na te pytania jest twierdząca to serdecznie zapraszamy Cię do odwiedzin w naszym Schronisku.

Nasze zwierzaki czekają na Twoją miłość i Twój dom.

O czym należy pamiętać przy adopcji psa?

Przyszedłeś do Schroniska i co dalej?

Poczekaj przy bramie na pracownika schroniska. Pracownik oprowadzi Ciebie po schronisku i powie które psy mogą iść do adopcji (w czasie obostrzeń związanych z Covid-19 nie ma możliwości wejścia na teren schroniska)
Część psów jest w okresie kwarantanny (14 dni od znalezienia czekają na swojego właściciela). Takiego psa nie można zabrać od razu, ale można dokonać ew. rezerwacji.
Pracownik poinformuje Cię o tym wszystkim co wiemy o wybranym psie. Poda jego wiek i znane cechy charakteru. Warto tego posłuchać.
Pracownik odpowie na wszystkie Twoje pytania dotyczące pielęgnacji i karmienia. Pytaj śmiało i o wszystko szczególnie jeśli jest to pierwszy zwierzak w Twoim życiu.
Jeśli nie jesteś zdecydowany na adopcję podczas pierwszej wizyty u nas, a spodobał Ci się jakiś pies możesz przyjeżdżać i wychodzić z nim na spacery do czasu, aż przekonacie się do siebie na 100%


Szczegółowe informacje na temat zasad wydawania zwierząt znajdują się w Regulaminie Schroniska